2022-02-02

Wyniki trasy InO

Podczas Zlotu odbyła się impreza na orientację. Trasę opracował Paweł Starzyński.
Wyniki podliczył i listę uczestników sprawdził - Andrzej Krochmal.
Dostępna jest również mapa wzorcowa trasy InO.


2021-12-30

Patronat Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny

Z przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad 23 Zlotem PInO objął Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny - Pan mgr inż. Robert Jaworski
Pismo (dotarło z opóźnieniem) od Burmistrza znajduje się tutaj.
Warto zapoznać się z jego treścią, bo prezentuje atrakcje Gminy i Miasta Chęciny.


2021-12-14

Materiały pozlotowe

Przedstawiamy materiały, które były prezentowane podczas XXIII Zlotu Przodowników InO w Chęcinach.
- Biegi i jazdy na orientację w roku 1992
- Biegi i jazdy na orientację w roku 1923
- Jak pokonać georeferencję w aplikacji GPS Orienteering:
- Sto lat rywalizacji w polskich imprezach na orientację
Zapraszamy również na FB Komisji, gdzie dostępne są relacje z wystąpień i prezentacji.


2021-12-14

Tramwaj nr 83

Na Zlocie w wersji papierowej, a teraz internetowej - najnowszy numeru czasopisma TRAMWAJ nr 83, a w nim o pierwszych pucharowych długodystansowych InO, rozważania o zaliczaniu wirtualnego InO do Odznaki, czasie pandemii w turystyce, krótkie podsumowanie działań KInO oraz TRInO dla wytrwałych, sylwetki Honorowych, jak i wspomnienia.


2021-12-08

Uzupełnienie zaproszenia specjalnego

Pierwsze przybyłe osoby mogą liczyć na specjalną płynną atrakcję z północnego kraju :-)

2021-12-07

Zaproszenie specjalne

Tomasz zaprasza na Zlocie na swoją 50-tkę.
W piątek późnym wieczorem (po 22.00) Jubilat oczekiwać będzie stosownych wyrazów współczucia z okazji kolejnego osobistego półwiecza.
Miejsce: centrum zlotowe. Program kulinarny (skromny) - w stylu norweskim, właściwym krajowi ulubionego przebywania Jubilata. Menu - w osobnym komunikacie. W tle zdarzenia pojawią się być może: góry, fiordy, śniegi, lodowce i zorza polarna.
Ubiory ze skór reniferów nieobowiązkowe. Ucałowania kondolencyjne (tylko se strony płci pięknej) - po wzajemnym zdjęciu maseczek dopuszczalne.
Do zobaczenia.

2021-12-03

Komunikat zespołu historycznego

W związku z prezentacją dorobku InO na Zlocie, zespół historyczny poszukuje wszelkich materiałów związanych z turystycznymi (i sportowymi) InO w celu ich z archiwizowania. Jeśli ktoś może udostępnić (lub sprezentować) swoje materiały (np. mapy, znaczki, komunikaty itp.) na rzecz archiwum lub choćby umożliwić ich zeskanowanie (skaner będzie dostępny na miejscu) prosimy o ich zabranie ze sobą.
Z góry dziękujemy za pomoc w dokumentowaniu historii InO.

2021-12-03

Nocne zwiedzanie Chęcin

Zapraszamy na piątkowe (10.12.) "Nocne zwiedzanie Chęcin" z przewodnikiem, które rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa przez ok. 90 min. Trasa wiedzie po ciekawych zaułkach miasta z jego tajemniczymi historiami. Jest to autorski pomysł przewodnika i nie dotyczy zamku.
Zamek z jego atrakcjami będzie dostępny na zlotowej trasie imprezy na orientację w sobotę w godz. 12-14. Do zobaczenia.
Miejsce zbiórki o godz. 20.30 w piątek przy studni na Rynku Górnym.

2021-11-27

Noclegi na Zlocie PInO

Noclegi w Bazie na tapczanikach z pościelą w pokojach głównie 4-osobowych. Uczestnicy Zlotu mają do dyspozycji całe jedno piętro, na którym jest 70 miejsc.
Warunki są wyśmienite. Zakłada się zajętość pokojów na poziomie 50%, co pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego zagęszczenia.
Baza Zlotu: SSM w Chęcinach (Powiatowe Szkolne Schronisko Młodzieżowe) - ul. Białego Zagłębia 1, 26-060 Chęciny.

2021-11-27

Niedziela będzie dla nas w Tokarni

Na niedzielne przedpołudnie, w ramach programu i świadczeń Zlotowych, polecamy wycieczkę do niezwykle atrakcyjnego Skansenu w Tokarni, czyli głównego obiektu Muzeum Wsi Kieleckiej.
Niezależnie od pory roku warto odwiedzić to ciekawe miejsce i poczuć niepowtarzalny sielski klimat polskiej wsi.
Spokojne zwiedzanie Muzeum zajmuje około 2 godzin. W ciągu tego czasu można obejrzeć 38 zespołów obiektów architektonicznych, które znajdują się w 6 sektorach: małomiasteczkowym, wyżynnym, dworsko-folwarcznym, budownictwa świętokrzyskiego, terenów lessowych i nadwiślańskim.
Po zwiedzaniu jest możliwość odetchnięcia w karczmie Kuźnia Smaków lub można udać się do unikatowego zabytku architektury drewnianej z 1763 roku - kościoła p.w. Matki Bożej Pocieszenia z Rogowa, w którym wciąż odbywają się uroczystości kościelne.
Wybierając się do Parku Etnograficznego w Tokarni warto pobrać aplikację Muzeum Wsi Kieleckiej, dostępną na telefony z Androidem i systemem iOS. Można znaleźć w niej szczegółowe informacje o poszczególnych obiektach, a historia każdego z nich jest naprawdę bardzo interesująca. Dodatkowo dla turystów dostępna jest ciekawa gra terenowa, która będzie urozmaiceniem wycieczki.
Źródło - opis atrakcji Skansenu pochodzi ze strony: https://idziemydalej.pl/skansen-w-tokarni-zabytki-wsi-kieleckiej/
Strona Muzeum Wsi Kieleckiej i informacje bieżące: https://www.mwk.com.pl/
W nagłówku wykorzystano tytuł piosenki Niebiesko-Czarnych "Niedziela będzie dla nas".

2021-11-21

XXIII Zlot Przodowników InO PTTK - zaproszenie

Komisja Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK zaprasza do udziału w XXIII Zlocie Przodowników Imprez na Orientację PTTK, który odbędzie się w dniach: 10-12 grudnia 2021 r. w Chęcinach.
W programie Zlotu przewidziane są: zwiedzanie Chęcin, prezentacje i dyskusje nowych sposobów potwierdzania PK, organizacji imprez na orientację, w tym w czasie pandemii oraz zmian regulaminowych, które zostały wdrożone, ale także planowanych.
Wnioski z tych dyskusji pozwolą na dalszą pracę nad uatrakcyjnieniem InO i ich wdrożenia przez KInO ZG PTTK.
Po południu będzie można uczestniczyć w Zlotowej InO "Straszenie na Zamku"
Wieczorem przewidziana jest biesiada turystyczna, po której nastąpi prezentacja archiwum InO z historią Zlotów od 1998 r. i informacjami nt. 100-lecia InO w Polsce.
Podczas Zlotu będzie można przedłużyć uprawnienia Przodownika InO PTTK (ankieta PInO) oraz zweryfikować odznaki InO (Główny Referat Weryfikacyjny).


LOGO


Administracja strony: Dariusz Walczyna - Komisja InO ZG